Виготовлення медалей, відзнак, орденів, іменних нагород - це як вміння знаходити форму, коли у тебе є лише двомірна площина, безликий матеріал, що лише готується до метаморфозного перетворення. І лише мистецькі, воістину талановиті руки та думки здатні створити красу, що дарує відчуття поваги, захвату та радості власникам.

Хочете зазирнути в очі мистецтву? Тоді давайте глянемо, як це роблять фахівці компанії "Горант", без зайвих прикрас чи перебільшення. Уявіть собі процес виготовлення медалей в нігліже. Приблизно так розказала про свою справу компанія "Горант".

Виготовлення медалі, ордена чи нагрудного знака «народжується» зовсім не тоді, коли з безформеного шматку металу руки майстра та механізми верстатів починають «виліплювати» продукт, котрий вже незабаром прикрасить чиїсь груди, кабінет чи оселю. Виготовлення медалі - це насамперед дух та натхнення спеціаліста, що керує тим чи іншим проектом, замовленням. Лише з його легкого мисленнєвого дихання та оптимізму народжуються неймовірні дизайни, незабутні медалі. Тож, вважаймо, що перший крок на шляху виготовлення медалі - це натхнення фахівця.

Другий крок у процесі виготовлення медалі - це перенесення думки, задуму чи уявних фігур з написом на папір, після чого дизайн-проект медалі без перебільшення розцвітає і в уяві інших учасників процесу виготовлення.

На цьому етапі вирішується, якою має побачити світ медаль: круглою чи овальною, моно- чи різнокольоровою, з написом чи без тощо. Звісно, ідеї щодо вигляду майбутнього "шедевру" може пропонувати і сам замовник – головне, щоб вони відповідали правилам символіки та можливостям виробництва. Якщо у підприємства чи установи є своя емблема (як, приміром, у МВС восьмипроменева зірка із тризубом, а у СБУ хрест із тим же тризубом), вона обіграється, стилізується або ж використовується як додатковий елемент зображення. Тому виготовлення медалі під корпоративні потреби - це ще й дотримання усіх вимог, стандартів, ігнорувати які проcто неможливо. Усе це під час виготовлення медалі мусить неодмінно знайти притулок в голові автора медалі та бути безпосередньо втіленим.

Наступний етап виготовлення медалей - це створення макету виробу на комп'ютері. І от в цій точці перетворення неможливо переоцінити зручність та комфорт роботи саме з компанією "Горант". Відмінно, що фахівці не обмежують свободу вибору замовника. Як? Насамперед вони пропону.ть кілька макетів виготовлення медалі - різнопланових та яскравих. Після чого клієнт обирає той, який йому припав найбільше до смаку.

4 етап виготовлення медалі - це вибір способу обробки та виготовлення. Серед сучасних технологій обробки, які на разі використовуються і спеціалістами компанії "Горант": штамповка, лиття та хімічне гравіювання. Іноді для створення металево-сувенірної продукції використовують одну з них, іноді усі разом.

Штамповка вважається класичним методом виготовлення медалей. Для цього процесу розробляють трьохвимірну модель потрібного елементу, потім програма подає зображення на фрезу, яка виточує елемент з металу. У такий спосіб отримують матрицю. Встановивши її на чеканний прес, тиражують деталь.

Лиття під час виготовлення медалей. Для виготовлення деталей зі складними контурами застосовують лиття. На основі розмітки модельник вручну за допомогою цілого набору інструментів вирізає заготовку майбутнього виробу. Зазвичай цей етап роботи є найдовшим, адже майстер повинен максимально точно, до мікрону, «виписати» усі елементи свого «творіння». Відтак після низки складних технологічних маніпуляцій із заготовки утворюється форма, в яку заливають розплавлений метал і отримують необхідну деталь.

Хімічне фрезерування. Написи на металевих пластинах, зменшення товщини стінок металевих деталей, двовимірне зображення – все це та багато іншого дозволяє робити хімічне фрезерування. Підготовчим етапом до власне технологічного процесу є створення плівок із необхідним малюнком. З допомогою фотовиводу ця «картинка» переноситься на метал, проявляється та піддається хімічній обробці. В результаті незахищена фотоемульсією поверхня витравлюється кислотою та «утоплюється» на потрібну глибину. Саме ці «жолобки» потім заливають кольоровими емалями.


Готові деталі виробу оброблюються та збираються у медаль, котра ще кілька тижнів тому була лише плодом уяви дизайнера. Медаль фарбують, наносять на неї гальванічне покриття, до складу якого входять дорогоцінні метали, – і замовлений виріб готовий.

Лишається тільки підібрати відповідну упаковку та спорядити супровідними документами. Все! Відзнаку можна вручати.
Як розповідають у «Горант», часом досить простий на вигляд нагрудний знак, орден чи медаль насправді технологічно є дуже складними для виготовлення, оскільки включають у себе багато елементів. Буває, що основа виробу штампована, накладка пройшла хімічне фрезерування, а дрібні деталі відливалися.

Звісно, можна зробити продукт і менш складним, але тоді втрачаються його краса та витонченість, а цього «Горант» допустити не може.

Позаяк підприємство вже понад 10 років працює за однією й тією ж формулою: найвища якість за найнижчою ціною. І, певне, саме цей принцип дозволив колись крихітній фірмі, де крім її засновників трудилося ще кілька людей і було лише два верстати, дорости до рівня компанії-лідера, у якій працює майже 100 фахівців (серед них чимало визнаних майстрів) і створено потужну виробничу базу з широким спектром необхідного обладнання.

«Горант» сьогодні – це тисячі клієнтів – як вітчизняних, так і зарубіжних.

Наші партнери та замовники - це всесвітньо та державно відомі місця, організації, історичні пам'ятки. Серед них:

- Києво-Печерська Лавра, для котрої фірма "Горант" виготовила ікону із зображенням канонізованого адмірала Ушакова, 

- покої Папи Римського - саме вироби компанії "Горант" прикрашають покої діяча з духовним саном,

- монументальні Жеглов і Шарапов «забронзовіли» на Богомольця, 10, теж стараннями майстрів «Горант",

- виготовлення медалей для підрозділів Внутрішніх військ та Центрального апарату МВС України. «Хрест Слави», «За відзнаку в службі», для міліцейських підрозділів.

Крім широкого асортименту високоякісної пропонованої продукції та доступної ціни на неї, успіх «Горант» підтримує ще один «кит» – суворий контроль за розповсюдженням власних виробів.  

Виготовлення медалей як послуга компанії - цілком унікальна та надає можливість подарувати чи нагородити медаллю, виготовленою в одиничному екземплярі.

Тобто, як розумієте, її власник, - носій справжнього раритету.

Юрій Володимирович Альшевський (засновник та керівник компанії "Горант") запевняє: на жодному ринку ви не знайдете медалей, нагород, орденів чи відзнак його фірми, адже він та його колеги чудово усвідомлюють значимість нагород для їхніх володарів, особливо тих із них, хто носить погони.

Звісно, яка може бути гордість за отримані за власні заслуги орден чи медаль, коли будь-який пересічний громадянин має змогу придбати на ринку та почепити собі на груди точнісінько таку ж саму? Тому на підприємстві запроваджено чітку звітність щодо виготовлення та продаж товару, а за усіма діями працівників цілодобово спостерігають відеокамери та пильні охоронці. На виході кожен виріб отримує власний «паспорт», в тому числі і після виготовлення медалей.

Також, аби звести до мінімуму можливість витоку своєї продукції «наліво», компанія намагається не співпрацювати із посередниками.

Отже, замовивши виріб у компанії «Горант», ви отримуєте шанс стати власником неповторного геральдичного виробу для будь-яких цілей: чи-то для корпоративних потреб, чи для сімейних, а митці стають ще на крок ближчими до професійної досконалості. Адже кожне замовлення, кожен етап виготовлення медалі - це змога відчеканити не лише якісний матеріал, а й власні креативні та виробничі навички.

Пам'ятайте: партнерство з "Горант" - це вірність мистецтву.


Замовити послугу виготовлення медалей

Детальніше про компанію "Горант"

 

Катерина Талашук